КИЇВСЬКИЙ КИТ
Екологічний проект та найвелика медіа-скульптура з переробленого пластику в Україні
Про проєкт

Київський Кит — унікальна прогресивна медіа-скульптура, яка переосмислює ідею погодження з відходами у місті, спонукає свідомого ставлення до природи та залучає громаду до створення об'єкту public art. Перетворюючи пластикові відходи на найбільшу в Україні 12-метрову розумну скульптуру, проєкт поєднує технології, освіту, циркулярну економіку та громадську діяльність. А до того ж привертає увагу українців до проблем довкілля, надихає на сортування і переробку відходів та свідоме споживання ресурсів землі. Скульптура відображає навколишній екологічний стан міста та є сучасним символом столиці.


Проєкт залучив понад 2000 осіб — студентів, активістів, учасників фестивалів та екологічні громадські організації — які збирали пластик, брали участь в освітніх програмах і спільно створювали скульптуру. Всеукраїнська медіа-кампанія охопила понад 120 000 активних учасників і інформувала понад 1 000 000 людей, пропагуючи ідеї циркулярного мислення та сталого розвитку. Kyiv Whale доводить, що сталий розвиток може бути красивим, інтерактивним і інноваційним, ставши важливим кроком до екологічної змін.


Це не просто елемент мистецтва, а потужний інструмент, що сприяє підвищенню екологічної свідомості, змінам поведінки та пропагує важливість сортування, переробки відходів та свідомого споживання ресурсів.

Автор прогресивного арт-об'єкта — Валерий Коршунов (Valeriy Korshunov), відомий завдяки соціальним та культурним проектам у Чорнобилі.

Серед яких Звуки Чорнобиля, найбільша в Україні діджитал-скульптура “Чорнобильське Сяйво”, що була зроблена у Зоні Відчуження з величезної радянської радіолокаційної станції Дуга, мурал на будівлі ЧАЕС, створення Волонтерського штабу на пожежах у Чорнобилі у квітні 2020, тощо.

Цікаві факти
"Чудову екологічну ініціативу реалізовано. Я про «Київського кита» – найбільшу в Україні скульптуру з переробленого сміття авторства Валерія Коршунова. Це той випадок, коли кияни, і не лише, гуртуються і роблять прекрасні проекти.

7 разів виходили на прибирання, тобто зробили столицю чистішою. 25 шкіл сортували сміття, тобто ще більше підлітків знатимуть, думатимуть про екологію. Крім того, в Києві з’явився унікальний сучасний арт-об’єкт. Унікальний та корисний, бо системами моніторингу повітря зображатиме екологічний стан міста.

Пишаюся тим, що Український культурний фонд, робота якого координується Міністерством культури та інформаційної політики, підтримав реалізацію цього екологічного проекту.

Звісно, досвід співпраці громадськості і двох міністерств – культури та інформаційної політики та захисту довкілля та природних ресурсів – не унікальний. Але впевнений, розвиваючи таке співробітництво, підтримуючі такі проекти, ми зможемо реально добитися прогресу в будь-якому питанні. Зокрема, завдяки культурі популяризувати екологічний спосіб життя, тощо.

Тож, запрошую всіх помилуватися Київським китом біля 11-го павільйону ВДНГ."
Джерело

Олександр Ткаченко
Міністр культури та інформаційної політики України
🎯 Як це було?
Дивіться наше відео з описом ідеї та звітнє відео, як ми це реалізували!
🔥 Як ми робили Кита?
ТРИ відео-блоги з перебігу проєкту
Річковий Рейв та День чистих берегів
Більше 2000 волонтерів та всі райони міста
Більше тони пластику їде на переробку
♻️ Скульптура з переробленого пластику
👩‍👩‍👧‍👦 Залучення громади до чищення природи
👩‍🏫 Залучення шкіл та університетів до збору пластику
♻️+🐋 Виробництво пластику та скульптури
🚀 Презентація та залучення шкіл
«Зручний і такий звичний у використанні одноразовий пластик став майже незамінним у нашому побуті. Але людство дійшло до межі та опинилося перед цивілізаційним вибором “він або ми” - 1 до 1.

Якщо ми приймаємо рішення боротися з сучасними викликами для довкілля, то мусимо свідомо та чітко розуміти, що в нас є два шляхи - це регуляція та формування екологічної свідомості українців. Дякую авторам проєкту, що у такий незвичний спосіб привертають увагу громадян до проблем засмічення пластиком і спонукають берегти довкілля»

Роман Абрамовський
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України
🎥 Преса про Київського Кита
Що про нас знімали?
📰 Преса про Київського Кита
Що про нас писали?
Що ми зробили?
  • Залучили громаду міста
    До проекту було залучено більше 2000 волонтерів, 25 київських шкіл, велика кількість киян здавали свій сортований пластик на скульптуру, долучалися до обговорень у соц. мережах та поширювали матеріали проєкту
  • Встановили об'єкт сучасного мистецтва
    У Києві не вистачає сучасного мистецтва та паблік-арту. Медіа-скульптура Київського Кита стане гарним прикладом того, що кияни гідно сприймають та відкриті сучасному мистецтву у публічних просторах. Це дасть поштовх новим сучасним проектам паблік-арту
  • Розповсюдили знання про сортування сміття
    Дали шанс не труїти землю, а сортувати власні відходи та здавати їх на створення витворів сучасного мистецтва. Провели велику кількість інформаційних подій щодо розповсюдження практик сортування сміття та інформування про екологічний стан у місті
  • Провели успішний проєкт, що поєднує мистецтво та соціальні питання
    Проєкт зайняв перше місце у програмі "Культура +" Українського Культурного Фонду. Програма націлена на посилення інтеграції культури в щоденні громадські, освітні та соціальні практики, на розширення розуміння ролі культури в житті суспільства, на розвиток міжгалузевої співпраці. Проєкт впорався з цілями програми успішно поєднавши культурний мистецькі практики із питанням екосвідомості
  • Збільшення Партнерств
    • Міністерство культури України
    • Міністерство екології та природних ресурсів України
    • Департамент поводження з відходами та екологічної безпеки Міністерства екології та природних ресурсів України
    • Національний комплекс "Експоцентр України"
    • Подільська районна в місті Києві державна адміністрація
    • Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація
    • Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату Київської міської ради
    • Постійна комісія з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту Київської міської ради
Партнери проекту
Дякуємо всім, хто допомагав нам робити Київського Кита і робити його кращим!
🐋
ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО ПРОЄКТУ У НАШИХ СОЦ МЕРЕЖАХ
KyivWhale@gmail.com
(С)
проєкт Київський Кит